top of page
Restaurant_bistro_sensa_chobotnice_octopus

O nás

Bistro, kde se potkávají chutě z celého světa

Bistro Sensa jsme otevřeli na sklonku roku 2021, protože nám v centru Prahy chyběl podnik s rozmanitou kuchyní, pozornou obsluhou, a přitom neformální atmosférou. Kuchyni vládne šéfkuchař Zdeněk Křížek, který se učil od michelinských kuchařů v Londýně, Hong Kongu, Malajsii nebo Japonsku. Fungování provozu nastavil manažer Honza Číhal a zúročil při tom své zkušenosti z řetězců Sheraton a Mandarin Oriental.

Naši nabídku tvoří recepty z různých koutů světa – připravujeme asijskou, středomořskou a blízkovýchodni kuchyni. Jednotlivé chody záměrně servírujeme doprostřed stolu, aby hosté mohli sdílet rozmanité chutě. Zdeňkovy pokrmy jsou vždy do detailu promyšlené a pohrávají si s různými barvami, texturami i moderními kulinářskými postupy. Na talíři tak mnohdy připomínají malá umělecká díla. A aby u nás hosté pokaždé ochutnali něco nového, průběžně menu měníme.

Rádi vás přivítáme, ať už hledáte klidné a reprezentativní místo na pracovní oběd v centru Prahy, míříte na setkání s přáteli nebo si chcete užít romantickou večeři ve dvou. Bistro je uspořádané tak, abyste se v něm cítili příjemně a uvolněně, ale přitom vše působilo reprezentativně. A když se oteplí, můžete si jídlo, sklenku vína nebo míchaný drink vychutnat na naší zahrádce, která se nachází ve venkovním atriu.

Šéfkuchař
Zdeněk Křížek

Zdeněk stojí za všemi recepty, které u nás ochutnáte, a dohlíží na to, aby byl každý pokrm bez chybičky.

 

Svou kuchařskou kariéru zahájil v hotelu Jalta, kde se poprvé setkal s asijskou kuchyní. Poté se přesunul do pětihvězdičkového hotelu Boscolo, kde strávil tři roky. Od roku 2006 působil v luxusním hotelu Mandarin Oriental. Díky tomuto angažmá měl možnost vařit vedle michelinských šéfkuchařů v Londýně, Hong Kongu, Malajsii nebo Japonsku.

 

Od roku 2015 Zdeněk šéfoval kuchyni restaurace a baru Spices, odkud se přesunul na pozice hlavního šéfkuchaře sítě OREA Hotels & Resorts.

Instagram @zkrizek

zdenek

Bistro, kde se potkávají chutě z celého světa

bottom of page